MoneyGram

MoneyGram, firma z 75-letnią tradycją, to wiodący globalny gracz na rynku przekazów finansowych. Jest obecny w ponad 200 krajach i umożliwia przesłanie pieniędzy w ciągu zaledwie 10 minut pomiędzy dwoma dowolnymi punktami świata. Pieniądze wpłacone w jednym z ponad 5700 punktów w Polsce już po kilku minutach można odebrać w 350 tysiącach lokalizacji w dowolnym zakątku świata. Firma umożliwia też szybkie przekazy elektroniczne, które księgują się automatycznie na kontach bankowych odbiorcy.

Od połowy 2014 roku, firma MoneyGram, przeniosła znaczącą część swojej centrali z USA do Polski. W biurowcu przy ulicy Konstruktorskiej na warszawskim Mokotowie pracuje już 500 osób obsługujących operacje MoneyGram na całym świecie. Warszawski Global Business Center to przykład zaangażowania firmy w rozwój polskiego rynku, który już dziś wyróżnia się na tle innych pod względem wysyłki i odbioru pieniędzy.

MoneyGram ma dobrą pozycję na rynku polskim dzięki współpracy z Bankiem Pocztowym, Bankiem BGŻ, Bankiem BPS, sklepami Pepco oraz firmą PlanB International. Jako wiodąca firma w swoim sektorze, MoneyGram dostarcza niezbędne usługi finansowe milionom konsumentów na całym świecie. Misją firmy jest zbliżanie ludzi – rodzin, przyjaciół i bliskich poprzez niezawodne i szybkie transfery pieniężne.

MoneyGram to także firma zaangażowana w życie społeczności bezpośrednio związanych ze swoimi pracownikami i klientami. Przykładem tego zaangażowania jest Fundacja MoneyGram, która zapewnia wsparcie dla organizacji non-profit działających w obszarze edukacji na całym świecie. W 2014 roku, Fundacja MoneyGram przekazała grant Fundacji Drabina Rozwoju w Warszawie. Środki zostały przeznaczone na komputery dla dzieci z domów dziecka, spersonalizowane oprogramowanie edukacyjne oraz szkolenia dla nauczycieli.

 

www.moneygram.com