Kamil Mroz

Kamil jest inicjatorem i współzałożycielem Konferencji Quo Vadis. Obecnie mieszka w Brukseli i pracuje jako inżynier. Ukończył Uniwersytet w Ottawie z podwójnym tytułem licencjata z Inżynierii Chemicznej i Biochemii. Później uzyskał jeszcze tytuł magistra na kierunku Stosunki Międzynarodowe w Szkole Studiów Międzynarodowych w Brukselii (Uniwersytet w Kent), gdzie był również Przewodniczącym Stowarzyszenia Absolwentów.

W zakresie osiągnięć polonijnych: Kamil był Członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Studentów na Uniwersytecie w Ottawie, a także najmłodszym członkiem Wykonawczym na Kongresie Polonii Kanadyjskiej w 2010 roku. Był laureatem Stypendium Fundacji Dziedzictwa Polskiego (2009) za zaangażowanie w działania na rzecz Polonii, uczestniczył w programie „Poland in the Rockies” (2006) oraz Szkole Liderów Polonijnych (2009). Kamil był również stażystą w Ambasadzie RP w Ottawie (Kanada), Parlamencie Europejskim (Bruksela), Senacie Rzeczypospolitej Polskiej (Warszawa) i współpracował ze Szkolą Liderów – edycja południowoamerykańskich i europejskich przywódców (Warszawa).

Ponadto, Kamil został zaproszony dwukrotnie na Sympozjum Św. Gallena „Lider Jutra”, otrzymał Monetę Doskonałości od kanadyjskiego szefa sztabu obrony, a obecnie działa jako VP Stosunków Zewnętrznych na  Junior Chamber International -THOE.