Polish Professionals in London to największa organizacja społeczna w Wielkiej Brytanii zrzeszająca młodych Polaków aktywnych zawodowo i reprezentujących różne sektory gospodarki.
Skupia profesjonalistów z branż finansowych, IT, przemysłowych, nowych technologii oraz kultury i nauki na różnych stanowiskach i szczeblach kariery zawodowej. Członkowie to specjaliści od zarządzania, consultingu, strategii, organizacji, komunikacji i prawa. Przynależność do organizacji pokazuje, że obok pracy zawodowej członkowie są aktywni społecznie oraz chcą wspierać dobre kierunki rozwoju zarówno Polski jak i UK.
PPL stawia sobie za cel pomoc w rozwoju zawodowym swoich członków oraz promocję pozytywnego wizerunku Polaków w wielokulturowym społeczeństwie brytyjskim.
W ciągu 10-letniej działalności zainicjowali i zrealizowali wiele projektów pozytywnie odebranych przez społeczeństwo. Już w pierwszych latach działalności powstały projekty Polacy Głosują z 2008 roku, Kampania na rzecz Prawdy Historycznej oraz działania wspierające abolicję podatkową.
PPL zaprasza na spotkania z ciekawymi gośćmi, organizuje interesujące treningi i warsztaty oraz pomaga w networkingu i integracji środowiska młodych profesjonalistów i profesjonalistek. Organizacja przeprowadziła przed wyborami 2010 roku kampanię pro frekwencyjną zachęcającą Polaków do rejestrowania się, jako wyborcy. Od tego czasu każde wybory zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii są objęte podobną kampanią.
Program PoProStu (Polish Professionals Studentom) to kolejny pozytywny program. Polega on na łączeniu polskich studentów uczących się w UK z mentorem reprezentującym zawodowo profil studiów podopiecznego. W bazie programu jest ponad setka ochotników mentorów z różnych branż zawodowych oraz niemal dwa razy tyle studentów chcących skorzystać z możliwości kontaktu/wsparcia.
Grupa IT – spotyka się na comiesięcznych prezentacjach przedstawicieli firm z pogranicza IT, Startupów i innowacji technologicznych. Uczestnicy dzielą się wiedzą, doświadczeniem, pomysłami, nawiązują nowe kontakty. Często spotkania prowadzone są po angielsku ze względu na zaproszonych gości. W ubiegłym roku połączyli siły z grupą Polish TechLink, dzięki czemu obecnie wspólnie tworzą największą formację branżową polskich informatyków w Wielkiej Brytanii.
Grupa fofograficzna F-stop Jej misją jest integrowanie polskiej społeczności poprzez pracę nad rozwojem pasji fotograficznej. Każdego roku F-stopowicze przygotowują wspólną grupową wystawę, które przyciągają ponad setkę młodych Polaków i przyjaciół różnych narodowości. Wystawy często odbywają się przy wsparciu konsulatu polskiego w Londynie.
W listopadzie była wystawa pt. Wolność w Londynie. Została ona zauważona przez brytyjsko-japońską fundację artystyczną działającą w Londynie i Tokio. Efektem współpracy z PPL były dwie wystawy, jedna w POSK, druga w Tokio – z udziałem polskich fotografów wywodzących się z F-stop.
Kuźnia Lidera – cykliczne (coroczne) weekendowe warsztaty kompetencji liderskich skierowane do osób zaangażowanych w działalność organizacji polonijnych, lokalnych lub branżowych. Program opracowany przy wsparciu warszawskiej Szkoły Liderów przy patronacie prof. Zbigniewa Pełczyńskiego.
Polish Professionals in London obchodzi w tym roku 10-lecie swojej działalności. Społeczna praca, jaką włożyli w tej dekadzie członkowie naszej organizacji procentuje i często w nieoczekiwanych momentach przynosi pozytywny efekt rekompensujący nasz społeczny wkład. Tak właśnie traktowane jest nieoczekiwane wyróżnienie organizacji Srebrną Odznaką Honorową Instytutu Józefa Piłsudskiego w Londynie. W ubiegłym roku byli inicjatorem akcji zbiórki funduszy na renowację świadectwa maturalnego Józefa Piłsudskiego. Dokument znajduje się w Instytucie Piłsudskiego w Londynie i wymaga natychmiastowej renowacji (zebraliśmy £430). Zbiórka w znaczącym stopniu przyczyniła się do odrestaurowania tego dokumentu.
Krótko po tragedii, jaka dotknęła w ubiegłym roku Nepal zainicjowali i zorganizowali spotkanie z Anią Lichotą (jedną z trzech Polek, które zdobyły koronę Ziemi). Ania od lat wspiera budowę szkół w tym ubogim kraju. Wieczór z Anią zakończył się zebraną kwotą £700.
Członkowie to aktywne osoby zaangażowane w wiele polonijnych projektów. W skład Polonijnej Rady Konsultacyjnej przy Senacie RP wchodzi członek PPL.
Logiem jest londyński most. Symbol łączenia.
Obecnie PPL liczy ponad 220 członków.