O projekcie

Portal Link to Poland – Wizytówka Polski w świecie

Link to Poland powstał w 2012 roku, jako pozytywny, interaktywny, a przy tym apolityczny i areligijny portal, skierowany do Polaków i Polonii na świecie, ale także do obcokrajowców zainteresowanych biznesem, turystyką i edukacją w  Polsce.

Zakres i skala migracji ostatnich lat powoduje, że Polonia wymaga interaktywnego portalu do wymiany doświadczeń i prezentacji dobrych praktyk w wielu dziedzinach oraz do wzajemnej integracji. Na całym świecie istnieją różnorodne organizacje zrzeszające Polaków (związki, fundacje i stowarzyszenia – oświatowe, naukowe, kulturalne i wiele innych). Jedyną możliwością by znaleźć informacje o ich działaniach jest godzinne przeglądanie elementów wyszukiwarki. Portal jest odpowiedzią na tego typu zapotrzebowanie.

Kompendium wiedzy o Polsce i Polakach na świecie

Link to Poland prezentuje osiągnięcia i dokonania Polaków pracujących i działających poza granicami kraju. Jest bogatym źródłem informacji i artykułów tematycznych prezentujących punkt widzenia na sprawy polskie. Biznes, Praca, Nauka, Kultura, Dzieci, Migracja, Studenci, Turystyka, Styl życia czy Projekty – to tylko niektóre z naszych działów tematycznych.

Aktywne kreowanie marki

Poprzez ścisłą współpracę z ambasadami polskimi i organizacjami polonijnymi na świecie portal informuje o polskiej kulturze, tradycji, działalności Polaków i Polonii oraz ciekawych wydarzeniach odbywających się na świecie z udziałem naszych rodaków. Portal ukazuje i docenia również tych Polaków, którzy bez rozgłosu, bez nagród i orderów, czynią wiele dobrego na rzecz pozytywnego wizerunku Polski na świecie, od Brazylii przez Kazachstan do Nowej Zelandii.

 

 

 

Honorowy Patronat

W 2012 roku Patronat Honorowy nad portalem objął Pan Lech Wałęsa – współtwórca Solidarności, laureat Nagrody Nobla i były prezydent Polski.

Zapraszamy do współpracy

Link to Poland to nie tradycyjny portal, lecz nowoczesna, interaktywna i dynamiczna platforma wymiany poglądów, opinii i informacji o Polsce i Polakach na świecie, dla której nie istnieją granice. Zapraszamy również Ciebie do współpracy, komentowania, pisania listów i artykułów. Twój głos i obecność są bardzo istotnym elementem tego serwisu. Tu możesz zaprezentować swój punkt widzenia, swoje poglądy, sposób myślenia i swoje osiągnięcia.

 

 

O portalu Link to Poland w TV