Wśród prezentowanych polskich startupów znalazły się między innymi nowa metoda zarządzania flotą samochodową dla małych i średnich firm, serwis oferujący monitoring wizerunku marki w mediach społecznościowych oraz mobilna aplikacja ucząca dzieci samodzielnego konstruowania oryginalnych zabawek. Wszystkie przedsięwzięcia są w dużym stopniu oparte na możliwościach dotarcia do klienta, jakie oferuje Internet.
W trakcie dwugodzinnej sesji autorzy innowacyjnych projektów z Polski mieli okazję porozmawiać o nich ze swoimi włoskimi odpowiednikami – a być może także przyszłymi partnerami biznesowymi.
Współorganizator „Polska Startup Day in Rome”, włoski akcelerator przedsiębiorczości LUISS Enlabs, na stronie poświęconej wydarzeniu podkreśla, iż polska gospodarka w coraz większym stopniu opiera się na innowacjach, co przekłada się na setki pojawiających się każdego roku startupów.
Podczas seminarium włoscy biznesmeni mieli okazję zapoznać się z polskimi rozwiązaniami wspomagającymi rozwój innowacyjnych form przedsiębiorczości. O polskiej gospodarce rozmawiali również z wiceminister spraw zagranicznych Katarzyną Kacperczyk oraz Bożeną Lublińską-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ambasada RP w Rzymie
Fotografia © Ministerstwo Spraw Zagranicznych