– Do konkursu zgłoszonych zostało wiele ciekawych, nowatorskich koncepcji biznesowych. Miłym zaskoczeniem był dla mnie niezwykle profesjonalny sposób prezentacji idei biznesowych przez ich autorów oraz w większości dobrze zmontowane filmy – opowiada Anna Chojnacka, dyrektor Doradztwa Rynkowego w Polsko – Niemieckiej Izbie Przemysłowo Handlowej. Wybór pięciu zwycięzców nie był łatwy. Ostatecznie w gronie laureatów konkursu znaleźli się autorzy rozwiązań, które naszym zdaniem mają największe szanse na znalezienie w Niemczech partnerów do dalszego ich rozwoju i komercjalizacji – dodaje Chojnacka.
Aby wziąć udział w konkursie należało nakręcić 3 minutowy filmik o produkcie lub usłudze, którą autor chciałby wprowadzić na rynek niemiecki. Filmik trzeba było wysłać korzystając z formularza zamieszczonego na stronie Biznes w Niemczech
– Wszysycy laureaci konkursu otrzymują taki sam zestaw nagród, są wśród nich pakiet usług akceleratra Business Link, udział w misji gospodarczej do Monachium oraz consulting niemieckiej kancelraii prawnej Goldenstein & Partner – opowiada Justyna Gaj, koordynator projektu.
Jurorzy zgodnie podkreślali wartość merytoryczną, zaangażowanie autorów i potencjał nadesłanych prac. – Jestem zadowolony z wysokiej jakości projektów, które zwyciężyły w konkursie. Właściciele firm na pewno będą godnie reprezentować polski biznes w Niemczech i skorzystają z wyjazdu, nabywając nowe doświadczenia i nawiązując kontakty – mówi Cornelius Ochmann, członek Zarządu Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej.
Dariusz Żuk, prezes Polski Przedsiębiorczej zwraca uwagę, że jesteśmy tak blisko Niemiec a biznesowo wciąż tak daleko. Dzięki tej inicjatywie zapewne będzie nam coraz łatwiej we wzajemnych biznesowych relacjach, a analizując firmy, które brały udział w konkursie i zostały laureatami wręcz jestem przekonany, że ta pozytywna zmiana na pewno nastąpi w najbliższych latach – podsumowuje Żuk.
Zapraszamy do odwiedzenia projektu Biznes w Niemczech w internecie: Biznes w Niemczech | FB | Twitter