Close Menu
  • Biznes
  • Praca
  • Nauka
  • Kultura
  • Dzieci
  • Studenci
  • Migracja
  • Turystyka
  • Styl życia
  • Projekty
  • Wersja Angielska
Facebook X (Twitter) Instagram
  • Biznes
  • Praca
  • Nauka
  • Kultura
  • Dzieci
  • Studenci
  • Migracja
  • Turystyka
  • Styl życia
  • Projekty
  • Wersja Angielska
Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest VKontakte
Link to PolandLink to Poland
  • Biznes
  • Praca
  • Nauka
  • Kultura
  • Dzieci
  • Studenci
  • Migracja
  • Turystyka
  • Styl życia
  • Projekty
  • Wersja Angielska
Link to PolandLink to Poland
Home»Kultura»Film»Weź udział w Międzynarodowym Konkursie Filmowym „Solidarity Shorts”
Film

Weź udział w Międzynarodowym Konkursie Filmowym „Solidarity Shorts”

9 lipca, 2014Brak komentarzy2 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Każdy twórca z dowolnego kraju na świecie, który ukończył 18 lat, może zgłosić do konkursu krótki film trwający od jednej do trzech minut. Metoda realizacji jest dowolna, można nakręcić film kamerą filmową, aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym lub stworzyć animację. W zależności od rodzaju filmu należy zgłosić go do jednej z trzech kategorii: fabuła, dokument lub animacja.

Konkurs, który organizują wspólnie Instytut Lecha Wałęsy i Gdyńska Szkoła Filmowa, przy wsparciu  Ministerstwa Spraw Zagranicznych i portalu Culture.pl, zachęca filmowców do zastanowienia się nad współczesnymi relacjami między ludźmi i kulturami.

Na zwycięzców czekają bilety lotnicze do Polski i pieniądze na pokrycie kosztów pobytu nad Wisłą, a także wstęp na 39. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni, jeden z największych w Polsce, który w tym roku odbędzie się w dniach od 15 do 20 września. Laureaci będą też mogli spotkać się z legendarnym liderem „Solidarności” i laureatem Pokojowej Nagrody Nobla – Lechem Wałęsą, a także zwiedzić Gdańsk, miejsce narodzin ruchu społecznego, który zmienił Polskę i doprowadził do zmiany systemu. Filmy nagrodzone w pierwszej edycji konkursu można obejrzeć w galerii Culture.pl w ramach globalnego projektu Google Culture Institute.

Prace do drugiej edycji konkursu można zgłaszać poprzez oficjalną stronę internetową Solidarity Shorts, na której można również oglądać już zgłoszone filmy i głosować na swoich faworytów.

 

Źródło: Solidarity Shorts, Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Related Posts

Poznajcie filmy nominowane w Konkursie Głównym Mastercard OFF CAMERA 2025

15 kwietnia, 2025

Mastercard OFF CAMERA 2025: Agnieszka Smoczyńska przewodniczącą Jury Konkursu Głównego

12 kwietnia, 2025

Nominacje aktorskie w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych i Nagroda FEMALE VOICE Mastercard OFF CAMERA 2025

2 kwietnia, 2025

OFF CAMERA 2025 PRO INDUSTRY – spotkania branży filmowej

25 marca, 2025
Add A Comment

Comments are closed.

Facebook X (Twitter) Instagram
  • Kontakt
  • Cookie – informacje
  • O projekcie

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.