PoloNews powstał z potrzeby i chęci przekazywania wiadomości o tematyce kulturalnej dotyczących Polski. Koncepcją powstania i przyjętą misją radia jest budowanie pomostu między narodami. Dlatego też z jednej strony audycje w języku polskim kierujemy do słuchaczy rozumiejących język polski, z drugiej zaś regularnie realizujemy audycje po niemiecku. A to z myślą o naszych niemieckojęzycznych słuchaczach.
Pierwsza audycja PoloNewsa odbyła się 8 czerwca 2011 roku.
W międzyczasie skład naszej redakcji radiowej uległ kilku zmianom; kursanci odeszli, a ich miejsce zajęły nowe prezenterki: Ania Polewiak, Danuta Maciejewska, Renata Sasal i Halina Bauer oraz technik radiowy Paweł Poraszka.
Praca w radiu jest pracą społeczną i nie zawsze można ją połączyć z pracą zawodową. Z tego też powodu skład redakcji w roku 2014 ponownie uległ zmianie.
Obecnie pracujemy w dwóch grupach. Jedna z nich w składzie Monika Wójtowicz, Dorota Fischer, Dorota Trepczyk oraz Paweł Poraszka zajmują się szerokorozumianą tematyką polonijną. Rozmówcami naszymi są goście z Polski, którzy odwiedzają Austrię lub mieszkający w Austrii Polacy, jak również Austriacy czy Niemcy, którzy w jakiś sposób związani są z Polską. W dalszym ciągu w trosce o popularyzację polskiej kultury część naszych audycji prowadzimy w języku niemieckim.
W skład drugiej grupy wchodzą Edyta Bujak i Klaudia Nawałka. Z miłości do muzyki stworzyły one cykl pod tytułem „Śladami polskiego rocka“. Wywiady z artystami polskich rockowych grup muzycznych i twórcami muzyki to ich specjalność.
Wszyscy jesteśmy zapaleńcami i z sercem przykładamy się do audycji radiowych. Łączy nas nie tylko praca na rzecz radia, ale też przyjaźnie. Wspólnie bowiem spędzamy wiele godzin na dyskusjach, szukaniu ciekawego tematu, przeprowadzaniu wywiadów, opracowaniu nagranego materiału, przesłuchiwaniu go, doborze odpowiedniej muzyki, itd., itp. Wspólnie też pocimy się przed wejściem na antenę, mamy tremę i cieszymy się każdym sukcesem.
Można nas słuchać w każdą niedzielę miesiąca o godz. 13tej na antenie Radia FRO na falach 105,0 MHz w okolicach Linzu lub drogą internetową na Radio FRO w każdym zakątku świata.