Kolejny rok współpracy Stoen Operator z jedną z największych i najlepszych uczelni technicznych w Polsce to wkład w rozwój nauki i szansa tworzenia karier zawodowych młodych ludzi. Jednymi z oferowanych studentom możliwości są realizowane przez stołecznego operatora dystrybucyjnego praktyki i płatne staże. W trakcie ich trwania zdobywają oni praktyczną wiedzę z zakresu działania sieci elektroenergetycznych i mogą sprawdzić, czy ścieżka zawodowa w tym sektorze jest dla nich odpowiednia. Specjaliści Stoen Operator udzielają także merytorycznego wsparcia studentom przygotowującym prace inżynierskie i magisterskie.
Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej, podczas których przedstawiciele Stoen Operator zaprezentują bliżej markę, opowiedzą o swoich działaniach i planach na przyszłość zachęcając tym samym studentów do zainteresowania się ofertami pracy u lokalnego dostawcy energii, odbędą się 20 maja br. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia są dostępne na stronie internetowej uczelni.
Kariera w branży energetycznej z wachlarzem możliwości
Stoen Operator to miejsce, nie tylko dla absolwentów kierunków ściśle związanych z energetyką.
– Czekamy na zdolnych studentów, gotowych po zakończeniu nauki wesprzeć nasze zespoły. Przed nami są bowiem zmiany w podejściu do dystrybucji energii i zarządzaniu związanymi z tym procesami. Warto też wiedzieć, że praca w naszej spółce to nie tylko aspekty technologiczne. Coraz głębiej postępująca digitalizacja biznesu powoduje wzrost zapotrzebowania na specjalistki i specjalistów na przykład w obszarze analizy danych i procesów biznesowych. Szukamy przyszłych ekspertów zarządzania projektami czy pozyskiwania funduszy unijnych. W naszych strukturach mocno wspieramy także kobiety, oferując im szereg możliwości zawodowych. Zapewniamy im również silne wsparcie w pokonywaniu kolejnych kroków na ścieżce kariery od samego jej początku. Chcę podkreślić, że nasi pracownicy często wiążą się z naszą firmą na wiele lat i chwalą sobie atmosferę w zespołach – mówi Leszek Bitner, Dyrektor Pionu Zarządzania Majątkiem Sieciowym w Stoen Operator.
Rozwój polskiej nauki we wspólnych projektach badawczych
Współpraca Stoen Operator i Politechniki Warszawskiej, oprócz staży i praktyk, obejmuje także badania naukowe, analizy problemów naukowych czy udział w projektach europejskiej przestrzeni badawczej. Spółka korzystała również ze wsparcia dydaktycznego uczelni w ramach wykładów i ćwiczeń skierowanych do pracowników warszawskiego OSD.
Oba podmioty opracowały wspólnie ekspertyzy dotyczące m.in. zasad przyłączania źródeł instalacji fotowoltaicznych do sieci średniego i wysokiego napięcia. W ubiegłych latach Instytut Elektroenergetyki dwukrotnie otrzymał od warszawskiego OSD dofinansowanie na opracowanie pracy zespołowej pod kierunkiem prof. Mirosława Parola obejmującej temat mikrosieci oraz jubileuszowego opracowania z okazji 50-lecia Instytutu.
– Do tej pory nasza współpraca w zakresie wykonywania eksperckich analiz oraz opracowań przebiegała bardzo owocnie. Dlatego cieszymy się, że będziemy mogli kontynuować nasze działania i czerpać z nich obustronne korzyści. Tym samy możemy przyczyniać się do zwiększania potencjału polskiej nauki w sektorze energetycznym i do poszerzenia możliwości zawodowych naszych absolwentów – podsumował dr hab. inż. Sylwester Robak z Politechniki Warszawskiej.
Informacja o działaniach Stoen Operator pojawia się także w raportach rocznych publikowanych co roku przez Instytut Elektroenergetyki. W tym roku Stoen Operator wspiera także wydanie monografii – „Wybrane zagadnienia prognozowania produkcji energii elektrycznej z wykorzystaniem odnawialnych nośników energii. Pod redakcją naukową Mirosława Parola”. Monografia zostanie wydana przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Warszawskiej na początku 3 kwartału br.
Źródło: informacja prasowa
Fotografia © Politechnika Warszawska