To będzie już szósty z kolei „Wykład Jagielloński” – wydarzenie, które cieszy się rosnącym zainteresowaniem środowisk polonijnych w Wielkiej Brytanii. Gościem wieczoru jest tym razem prof. Andrzej Jajszczyk, dyrektor Narodowego Centrum Nauki. Tematem wykładu jest polska nauka na świecie i nowe możliwości jej rozwoju. Podczas prelekcji omówione zostaną również nowe systemy finansowania badań naukowych, organizowane przez NCN.
Na dwie godziny przed rozpoczęciem wykładu (od 16.00) Uniwersytet Jagielloński zaprasza wszystkich na specjalną prezentację działań prowadzonych w ramach projektu Polski Ośrodek Naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Londynie. Będzie można wziąć udział w krótkich zajęciach próbnych z wykładowcami PON UJ, spotkać się i porozmawiać z zaproszonymi profesorami Uniwersytetu, wziąć udział w czacie z członkami krakowskiego zespołu wykładowców, a także dokładnie zapoznać się z ofertą PON UJ.
Po raz pierwszy w historii, „Wykład Jagielloński” organizowany będzie w siedzibie POSK, w nowo wyremontowanej sali wykładowej na IV piętrze.
● PON: PRESENTATION DAY, godz. 16.00, czwartek, 5 września 2013, 238-246 King Street, London W6 0RF
● Wykład Jagielloński – POLISH SCIENCE NOW!, godz. 18.00, czwartek, 5 września 2013, 238-246 King Street, London W6 0RF
Wstęp jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłaszanie udziału w wydarzeniu do p. Krzysztofa Piskorskiego na adres: krzysztof.piskorski@uj.edu.pl lub telefonicznie: +44 777 664 66 81.
Prof. Andrzej Jajszczyk – polski profesor nauk technicznych, specjalizujący się w sieciach i węzłach telekomunikacyjnych. Studia wyższe ukończył w 1974 na Politechnice Poznańskiej. Na tej samej uczelni uzyskał stopnie doktora (1979) i doktora habilitowanego (1986). Tytuł profesora nauk technicznych otrzymał 28 listopada 1994, pracując w tym czasie w Francusko-Polskiej Wyższej Szkole Technik Informatyczno-Komunikacyjnych w Poznaniu. Na uczelni tej pełnił obowiązki prorektora ds. nauki. Wykładał także w University of Adelaide w Australii, Queen’s University w Kanadzie oraz École Nationale Supérieure des Télécommunications de Bretagne we Francji. Pracuje w Katedrze Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W marcu 2011 objął funkcję dyrektora Narodowego Centrum Nauki. Jest autorem opracowań dotyczących telekomutacji i członkiem Komitetu Naukowego Collegium Artium.
Źródło: Polski Ośrodek Naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Londynie