Elipsa.at – Portal o Austrii

Portal przeznaczony jest dla wszystkich Polaków i polskojęzycznych miłośników Polski,

– którzy mieszkają na stałe w Austrii lub,

– mają zamiar zamieszkać tutaj (pomocne informacje dla stawiających pierwsze kroki w nowym kraju)  oraz

– turystów chętnych poznania tego pięknego kraju. Dla dorosłych, młodzieży i dzieci znajdziecie tu pomoc i propozycje spędzenia wolnego czasu.

Odkryj z Elipsa.at największe atrakcje w Austrii! Miejsca bardzo atrakcyjne lecz nie tak bardzo znane jak na przykład Pałac Schönbrunn ale równie interesujące. Z naszym Portalem Elipsa.at poznajemy wirtualnie i realnie Austrię i Polskę. Kraje zróżnicowane krajobrazowo i kulturowo, bogate w tradycje i zwyczaje, które obfitują w unikatowe zabytki i liczne osobliwości przyrody.

Redakcja Elipsa.at mieści się w Wiedniu, w związku z tym że pracujemy i mieszkamy w tym mieście, mamy ograniczone możliwości wyłapywania ciekawych imprez odbywających się na całym terenie Austrii, zapraszamy więc serdecznie do współredagowania tego portalu. Mieszkacie w innych regionach? Wysyłajcie do nas ciekawe fotografie, artykuły, zaproszenia na imprezy.

Co, gdzie, kiedy? Aktualne wydarzenia kulturalne, sportowe, towarzyskie. Wywiady, fotoreportaże, porady prawne. Największą baza informacyjna o Austrii. Pomoc dla Polaków pracujących w Austrii… cenne wskazówki dla turystów! To wszystko znajdziecie na naszej stronie Elipsa.at

Co warto zobaczyć… tanie noclegi, niekonwencjonalne zwiedzanie, spędzanie czasu wolnego, propozycje sportu ekstremalnego, propozycje dla rodzin z dziećmi.

Mamy w planie na przyszły rok, uruchomienie podstrony portalu Elipsa w języku niemieckim, w związku z tym zapraszamy wolontariuszy-pasjonatów i chętnych do pomocy w tłumaczeniu artykułów.

Portal rozwija się w bardzo szybkim tempie, z biegiem czasu niektóre tematy będą znikały, niektóre rozrastały się… to zależy od was drodzy czytelnicy. Analizujemy wejścia na nasza stronę i tematy które cieszą się największym zainteresowaniem czytelników, będziemy  rozwijać i dodawać ciągle jakieś nowinki, techniczne nowinki przede wszystkim.

Jesteśmy neutralni w stosunku do walk i niesnasek między kilkoma organizacjami polonijnymi. Polaków w Austrii jest około 40.000 a osób siejących zamęt zaledwie kilka, widocznie nie mają innego pomysłu na życie, wypada im tylko życzyć dużo zdrowia. Przyjaźń-współpraca-szacunek! jest naszym założeniem.

 

www.elipsa.at

Kontakt: redakcja.elipsa@op.pl