Fundacja MMusic

Fundacja MMusic to Polsko-Holenderska agencja koncertowa oraz impresariat. Celem Fundacji jest podejmowanie działań na rzecz popularyzacji polskiej muzyki w krajach Europejskich oraz holenderskiej muzyki w Polsce. Działania te maja przyczynić sie do doskonalenia muzycznego porozumienia ponad granicami językowymi i geograficznymi.

Do celów Fundacji należy w szczególności:

 

– popularyzacja polskiej muzyki jazzowej na terenie Królestwa Niderlandów oraz krajów ościennych

– popularyzacja holenderskiego jazzu na terenie Polski

Głównym obszarem działalności MMusic jest pośrednictwo pomiędzy muzykami i organizatarorami imprez kulturalnych.Dzięki zaprzyjaźnionym firmom oferujemy również profesjonalne przygotowanie występów, tras koncertowych, promocje artystów, reklamę poprzez prowadzenie stron internetowych, przygotowanie i opracowywanie materiałów dla mediów, udziałw produkcji nagrań płytowych.

Polsko-Holenderska Agencja Koncertowa i Impresariat MMusic reprezentuje na dzień dzisiejszy następujących muzyków i zespoły:

Franz von Choosy, Cezary Konrad, Agnieszka Kiepuszewska, Dorota Miśkiewicz, Włodek Pawlik Trio, Łukasz Pawlik, Maurits Roes, Filip Wojciechowski

„Czyż muzyka i rozmowa nie przypominają miłości? Kto się poważy twierdzić, iż między kochankami dochodzi do jakowejś namacalnej wymiany (myślę tu o miłości cielesnej, nie o rozmowie), czy w istocie czegoś nie wymieniają, nie ofiarują sobie wzajem, po czym odchodzą odświeżeni, na chwilę uleczeni z samotności?”/ J.M.Coetzee/

MMusic powstało z miłości do muzyki. Mieszkając od wielu lat w Holandii, starałam się zawsze pokazywać Polskę z jak najlepszej strony. Jestem głęboko przekonana, że muzyka jazzowa jest tym, z czego możemy być niezwykle dumni.  Czym możemy się chwalić  bo muzyków jazzowych mamy wspaniałych. Jednocześnie, będąc mieszkanką Królestwa Niderlandów  chciałabym, aby publiczność Polska miała okazje poznać to, co najlepsze w jazzie Holenderskim. Polska muzyka jazzowa nie jest w Holandii zbyt znana. O Holenderskim jazzie w Polsce również wiadomo niewiele.

Postanowiłam to zmienić. Szczytny cel? Być może ale życie bez marzeń jest niewiele warte. I kiedy przychodzi odwaga na ich realizacje trzeba zacząć działać.

Zapraszam bardzo serdecznie do współpracy z Fundacją MMusic.

Małgorzata Smółka