Polonia Barcelona

„Poloniabarcelona.pl – Portal Polaków w Katalonii” to projekt kulturalno-informacyjny skierowany do Polaków i Polonii w Katalonii a także do obcokrajowców interesujących się Polską.

PoloniaBarcelona.pl dostarcza codziennie najważniejszych informacji z życia Katalonii istotnych z punktu widzenia Polonii i Polaków oraz promuje wydarzenia i inicjatywy kulturalno-naukowe związane z Polonią.

Portal jest obszerną bazą wiedzy na temat kultury, języka, gastronomii, turystyki, rozrywki i  tradycji zarówno polskiej jak i katalońskiej. W działach portalu znajdziemy także specjalne sekcje poświęcone poszukiwaniu pracy, w tym oferty zagranicznych staży dla studentów. Materiały publikowane są głównie w języku polskim, ale wybrane artykuły lub ich skróty dostępne są również po katalońsku i hiszpańsku.

W ramach portalu budowana jest baza polskich usług na terenie Katalonii a nasi użytkownicy i szukający pomocy mogą dzielić się posiadaną wiedzą na łamach naszego forum.

Poloniabarcelona.pl to dynamicznie rozwijające się centrum wiedzy ze stale rosnącą bazą sympatyków nie tylko z Polski. Do portalu należy również rozbudowana komunikacja w social mediach: facebook, twitter i pinterest.

Nasza działalnośc nie zamyka się jednak wyłącznie w platformie internetowej. Od 2010 r.  prowadzimy działania w świecie rzeczywistym, organizując cykliczne Spotkania Polaków w Barcelonie i różnorodne inicjatywy kulturalne jak np. „Topienie Marzanny w morzu”, „Piknik Wielkanocny czy „Polski Folk”.

Autorami projektu są: Krzysiek Kunc i Alicja Grocholska.

 

www.poloniabarcelona.pl