Polskie Radio Londyn

PRL pierwszy raz zagrało 13 grudnia 2006 roku. Początkowo tylko w internecie. Jednak już kilka miesięcy po starcie uzyskało koncesję na nadawanie w eterze.

Jako jedyna polska stacja należy do elitarnej grupy nadającej w eterze w systemie DAB (Digital Audio Broadcast), czyli w systemie przyszłości, który zastąpi w niedługim czasie analogowe FM/AM. Zajmuje medalowe, bo trzecie miejsce w rankingu portalu interia.pl pod względem liczby słuchaczy oraz w kategorii „”Najczęściej słuchane radio””.

PRL współpracuje z największymi wytwórniami muzycznymi w Wielkiej Brytanii i w Polsce (Universal Music, Sony BMG, EMI, Columbia, Records Islands, Virgin, Warner Music, Dream Music, My Music, Lemon Records, Sonic Records i Mystic Music). Radio było jedynym polskojęzycznym medium, które na żywo relacjonowało galę Brit Awards 2009 z Earl’s Court.

PRL tworzą doświadczeni dziennikarze radiowi z Polski, którzy swój warsztat budowali w takich stacjach jak Polskie Radio, RMF FM, Radio ZET, ESKA i WAWA. Dziennikarze współpracują z ogólnopolskimi stacjami radiowymi oraz TVN24 i BBC. „Newsroom” to prawdziwa duma radia PRL 24, ponieważ tworzą go doświadczeni radiowcy z wieloletnią praktyką w najlepszych polskich rozgłośniach. Jednocześnie współpracuje z najlepszymi: Radio Zet przygotowuje dla nas serwisy informacyjne z Polski.

Zapraszamy serdecznie do słuchania audycji radiowych oraz odwiedzenia strony internetowej:

www.prl24.co.uk