Radio PoloNews

PoloNews powstał z potrzeby i chęci przekazywania wiadomości o tematyce kulturalnej dotyczących Polski. Koncepcją powstania i przyjętą misją radia jest budowanie pomostu między narodami, dlatego też audycje nadawane są w języku polskim oraz cyklicznie po niemiecku.

Pierwsza audycja PoloNewsa odbyła się 8 czerwca 2011 roku.

W międzyczasie skład redakcji radiowej uległ kilku zmianom; kursanci odeszli, a ich miejsce zajęły nowe prezenterki: Ania Polewiak, Danuta Maciejewska, Renata Sasal i Halina Bauer oraz technik radiowy Paweł Poraszka.

Praca w radiu jest pracą społeczną i nie zawsze można ją połączyć z pracą zawodową. Z tego też powodu skład redakcji w roku 2014 ponownie uległ zmianie.

Obecnie radio działa w dwóch grupach. Jedna z  nich w składzie: Monika Wójtowicz, Dorota Fischer, Dorota Trepczyk oraz Paweł Poraszka zajmują się szerokorozumianą tematyką polonijną. W skład drugiej grupy wchodzą: Edyta Bujak i Klaudia Nawałka. Z miłości do muzyki stworzyły one cykl pod tytułem „Śladami polskiego rocka“. Wywiady z artystami polskich rockowych grup muzycznych i twórcami muzyki to ich specjalność.

Radio PoloNews można słuchać w każdą niedzielę od godz. 13.00 na antenie Radia FRO na falach 105,0 MHz w okolicach Linzu lub drogą internetową na stronie Radio FRO w każdym zakątku świata.

www.fro.at