Referencje

Maciej Hilarowicz, Forum Polskich Przedsiębiorców w Belgii

„Portal Link To Poland imponuje nowatorskimi rozwiązaniami łącząc technologię z przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Bogactwo treści i wielotematyczność czyni z niego medium spełniające nie tylko rolę nośnika informacji lecz również  promotora polskiej wspólnoty za granicą. To według mojej wiedzy pierwszy portal Polonii, który przebił się do europejskiej (być może transatlantyckiej) ligi jeśli idzie o zasięg oddziaływania.„

Więcej

Jarosław Bugalski – Medicus Polish Basket

„Obserwuje Link to Poland od początku istnienia tej platformy. Niesamowite oglądać progres i rozwój tego projektu, który przeszedł najśmielsze oczekiwania. Cieszę się, że nasza drużyna może brać aktywny udział w rozwoju tej polonijnej idei. Dzięki Link to Poland Polacy mieszkający na całym świecie mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, a także promować Polskę nie ważne gdzie mieszkamy.

Profesjonalizm i rzetelność jest gwarantem sukcesu Link To Poland i mam nadzieję, że projekt dalej będzie się rozwijać w służbie sprawom polonijnym jak to robił do tej pory.”

Więcej

Aldona Kałuża – prezes i właściciel PolskaPROject, redaktor naczelna portalu StrefaPL

„Światowa prasa pisze o Polsce. W końcu pisze też o  jej rozwoju, potencjale, inwestycjach. Jesteśmy w dobrym momencie na dobrą i szeroką komunikację na temat Polski. To czas promocji. Tymczasem pomimo potrzeb i jednocześnie nawału promocyjnych projektów, niewiele wśród nich jest takich, które łączą globalne działanie, nowoczesną informację i wizualizację. Jak nowocześnie i globalnie, bo w wielu językach, promować Polskę i Polaków zrozumiał portal Link to Poland. Działa od niedawna, a stworzył już swoja własną sieć kontaktów na całym świecie. Gdy po raz pierwszy zobaczyłam, co portal proponuje i jak to pokazuje pomyślałam – Tak! To jest to! Nowoczesne narzędzie komunikacji, przemyślana strategia działania, kreatywna i otwarta na kontakty redakcja. Jeżeli polskiej promocji czegoś dzisiaj trzeba, to właśnie projektów takich jak Link to Poland. I może zamiast tworzyć ciągle nowe mini-portale, platformy informacji, drążyć ten sam temat, warto przypatrzeć się temu jak działa Link to Poland. Zainwestować w dobrą, sprawdzoną koncepcję i pomoc się jej rozwinąć. Po francuskiej stronie Link to Poland ma już partnera w postaci portalu jaki prowadzę StrefaPL. Mam nadzieję, że to początek naszej współpracy i że wszystko, co ciekawe i dobre jeszcze przed nami! Polacy na emigracji potrafią! Nie tylko zakładać sklepy i firmy, ale również świetnie się komunikować i promować własny kraj! Go Link to Poland! Powodzenia na kolejnych etapach. StrefaPL jest z wami!”

Więcej

Krzysztof Przybył – Prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”

“Link to Poland to prawdziwe kompendium wiedzy o Polsce, którego brakowało w internecie. Przejrzysta szata graficzna, ciekawa tematyka oraz pasja osób tworzących Link to Poland przekonała nas do zacieśnienia współpracy. Od początku tego roku publikujemy informacje o działaniach Fundacji, pod własnym kontem użytkownika, które Link to Poland oferuje, dla każdej zainteresowanej firmy, czy organizacji. Mamy świadomość, że poprzez medium jakim jest Link to Poland, nasze działania są bardziej efektywne i docierają do jeszcze szerszej grupy odbiorców”.

Więcej

Dobek Pater – Dyrektor Zarządzający w firmie Africa Analysis

„Południe Afryki wydaje się być na końcu świata, często nawet w dzisiejszych czasach globalnej wioski. Do niedawna szczególnie odczuwalny był brak regularnej łączności z polskim światem biznesu, poza indywidualnymi wyjątkami. Jak do tej pory Polska odgrywała znikomą rolę w stosunkach handlowych i inwestycyjnych z krajami Afryki subsaharyjskiej. Aczkolwiek ulega to obecnie zmianie.

Projekt Link to Poland może stać się ważnym ogniwem w rozbudowie stosunków handlowych, kulturowych i politycznych z firmami, organizacjami i krajami afrykańskimi. Portal Link to Poland jest znakomitym źródłem informacji i porad na bieżące tematy związane z Polską, oferując coś ciekawego osobom ze wszystkich sfer. Istotnym jest również udostępnianie zawartości portalu w języku angielskim. Polskę należy reklamować przede wszystkim światu poza Polską i Polakami. W miarę rozbudowy portalu będzie on niewątpliwie odgrywał ważną rolę w łączeniu ludzi i organizacji na różnych szczeblach.”

Więcej

Beata Ścibakówna – aktorka

„Fantastyczny pomysł, aby Polacy w Polsce i na świecie wiedzieli o sobie jak najwięcej, jak najlepiej i byli na bieżąco! Trzymam kciuki za powodzenie strony!!! Serdeczności!”

Więcej

Adrian Klarenbach – polski dziennikarz, prezenter telewizyjny, lektor i publicysta

„Z dużym sceptycyzmem podchodziłem do Link to Poland, zakładając mylnie, że to kolejny projekt, który powstaje i który tak szybko jak powstaje, przestaje istnieć a idea – no cóż, pozostaje do wykorzystania przez kolejnego pasjonata – i tak od początku z wiadomym skutkiem. Dałem sobie czas – i na przetrzymanie – czy raczej przeczekanie wziąłem Mariusza Soltanifara – ale dziś mogę z całą opowiedzialnością napisać, że projekt Link to Poland jest łącznikiem i stabilizatorem emocji. Łączy rodaków wiedzą, informacją, kulturą budując nasze miejsce w Polsce i świecie.”

Więcej

Marcin Markiewicz – właściciel firmy AmbyLine, pasjonat fotografii

„O L2PL mogę napisać krótko: sama inicjatywa jest mega! Artykuły są dobrze napisane i czyta się je lekko, strona przejrzysta, zachęca do odwiedzin. Jestem fotografem i ogromna wagę przykładam do detali, mogę powiedzieć, że wygląd L2PL jest bardzo dobrze przemyślany i emanuje jakością.

Artykuły są często pisane o ludziach, których samemu chciało by się w życiu naśladować i to zachęca mnie do częstych odwiedzin na portalu. Jest wyjatkowy na skale światową, takie przedsięwzięcie było naprawdę potrzebne. Gratuluję pomysłu, wykonania i trzymam kciuki za dalszy rozwój!”

Więcej

Sylwia Gołębiewska Jakubas – Polska Szkoła w Dundalk, Irlandia

„Link to Poland jest portalem przyjaznym promowaniu wszelkich wydarzeń z życia Polaków jak i zamieszkującej Polonii na całym świecie. Kreowanie pozytywnego wizerunku Polski , tradycji i kultury to nauka dla wszystkich. Link to Poland to portal otwierający nowe możliwości, poszerzający horyzonty, w końcu odsłaniający „nowy ląd”. Ludzie pracujący dla Link to Poland to pasjonaci kultury i piękna języka polskiego. Portal Link to Poland gwarantuje profesjonalizm w każdym zakresie, który wynika z pasji i zaangażowania.

Dzięki Wam czujemy się bliżej domu a na pewno z dumą mówimy naszym dzieciom kim jesteśmy. Życzymy dalszych sukcesów, rozwoju oraz wsparcia”.

Więcej

Kevin J. Aiston – prezenter telewizyjny i radiowy

„Uważam, iż Polska jest bardzo słabo „reklamowana” za granicą, czyli ogólnie rzecz biorąc na całym świecie. Tyle dobrego pochodzi z Polski i tyle ważnych rzeczy zrobili Polacy dla świata, że za każdym razem, gdy tylko mogę, to stoję za Polską murem! Świat nawet nie wie, za jak wiele spraw może być wdzięczny Polakom i Polsce. Jest możliwość, aby to zmieniać, by pokazywać Polskę w pozytywnym świetle i z pewnością Wasz portal może to zrobić i pomóc w ten sposób Polsce. Kibicuję Wam i kibicować będę dalej….”

Więcej

Kamil Mroz, Inicjator i Współzałożyciel Konferencji Quo Vadis

„Link do Polski to pierwsza taka strona, na której w jednym miejscu można znaleźć wiadomości, informacje i najnowsze trendy dotyczące Polski. To portal nie tylko innowacyjny i optymistyczny, ale także oferujący żywe spojrzenie na wiele kwestii, które są interesujące zarówno dla młodych, jak i „młodych duchem”! „

Więcej

Arek Tylza – lider projektu Islanders Radio

„Myślę, że portal powstał w samą porę. Polacy poza granicami potrzebują więzi z krajem swego pochodzenia – jego kulturą, tradycją czy historią – to dobra szkoła dla przyszłego pokolenia polskiej emigracji, która nie będzie już miała możliwości tak bliskiego obcowania z krajem swych przodków.  To po pierwsze. Po drugie portal daje możliwość poznania piękna naszej ojczyzny wszystkim tym, którzy są nim zainteresowani. Ale łamie też stereotypy, które często usłyszeć można z ust tych, którzy o Polsce i Polakach wiedzą niewiele  – Link to Poland daje możliwość nadrobienia tych zaległości. Redakcji życzę powodzenia w realizacji zamierzonego celu”.

Więcej

Richard Dudkiewicz – właściciel internetowej szkoły do nauki języka polskiego dla Holendrów

„Linktopoland to wspaniałe źródło informacji o Polakach and Polish way of life. Dwujęzyczna strona gwarantuje również dostęp i korzystanie tym wszystkim, którzy interesują się nami, naszą kulturą, zwyczajami oraz osiągnięciami. Kim sa Polacy na obczyźnie? Jakimi stereotypami sie kierujemy? Co łączy Polaka w Australii, w Ameryce, w Anglii, w Norwegii, w Iranie, w Namibii, w Holandii… Czy uda nam się zdefiniować nowy typ Polaka na obczyźnie? Życzę redakcji wielu inspiracji w podejmowaniu nowych tematów i realizacji swoich celów”.

Więcej

Michał Faligowski – prowadzący biuro podróży Hotele i Turystyka

„Bardzo się cieszę, że w Internecie zaistniał portal linktopoland.com, portal prowadzony przez zespół dynamicznych, kreatywnych i wrażliwych ludzi, którzy pomagająw kontakcie między polską diasporą rozsianą po świecie, a tymi, którzy mieszkają w Polsce. Dzięki temu, że prowadzony jest w dwóch językach pomaga uzyskać informacje o naszym kraju ludziom, którzy z Polską i Polakami mieli również do tejpory wcale lub bardzo mało do czynienia. To co odróżnia go jeszcze od innych, to brakkiczu i komercji. Tylko tak dalej. Życzę wytrwałości”.

Więcej

Marek Rogowski – twórca i dyrektor zarządzający sklepu internetowego Yoga Bazar

Link to Poland to portal, którego zdecydowanie brakowało w Internecie. Pierwszy raz zetknąłem się z portalem Link to Poland podczas organizacji I edycji projektu Dream Walker – w 80 dni dookoła Świata. Portal objął patronat nad tym wydarzeniem. Od tamtego czasu Link to Poland jest dla mnie źródłem ciekawych informacji na temat mojego kraju. A także jego doskonałą wizytówką! Szczególną wartość stanowi on dla Polonii i obcokrajowców.

Trzymam kciuki za dalszy rozwój portalu!

Więcej